Napísali o nás - Základná škola s materskou školou Pionierska 2, Brezno

Napísali o nás

Vianočný jarmok v Základnej škole s materskou školou Pionierska 2 Brezno.

Už po tretíkrát sa v sobotu 9. decembra v Základnej škole s materskou školou Pionierska 2 uskutočnil detský Vianočný jarmok. Deti tu prezentovali svoju tvorivosť, um a šikovnosť.
Otvorenie Vianočného jarmoku sa ujala riaditeľka Beáta Prečuchová. Poďakovala všetkým deťom, rodičom i starým rodičom, že neváhali a prišli v sobotu na túto krásnu predvianočnú akciu. Na vyzdobených stoloch sa preze-tovali žiaci prvého aj druhého stupňa výrobkami z papiera, vosku, dreva, mohli ste tu nájsť rôzne vianočné ozdoby aj ozdôbky, vianočné gule aj venčeky. Všetko hýrilo farbami, rozmanitosťou aj vôňou, pretože ponúkali aj domáce koláčiky, medovníčky či cukrovú vatu. A samozrejme nesmel chýbať ani vianočný punč. Krásnu atmosféru dotvárali tradičné vianočné piesne a koledy. Bol to čas aj na blízke stretnutia rodičov a priateľov.
Získané peniažky sa škola rozhodla venovať Neformálnemu občianskemu združeniu onkologických pacientov Pomôžme pomáhať. Tento rok to bola suma 1005,27 €.  Všetkým  zúčastneným touto cestou veľmi pekne ďakujeme.     Už teraz sa tešíme na ďalší ročník a všetci ste srdečne pozvaní.

Mgr. Martina Mazúrová, MY Horehronie, 18.12.2017
ZŠ s MŠ Pionierska 2 Brezno  medzi najlepšími školami v celoštátnej súťaži športových aktivít ZŠ a SŠ v Slovenskej republike

Priestory bývalej historickej jazdiarne v Nových Zámkoch privítali 8. novembra účastníkov vyhodnotenia celoštátnej súťaže športových aktivít ZŠ a SŠ. Vyhlasovateľom je Slovenská asociácia športu na školách (SAŠŠ) s podporov Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR a Slovenského olympijského výboru.  Prebojovať sa medzi tých najlepších nie je vôbec jednoduché. Súťaž, v duchu kalokagatie, pozostáva z troch pilierov, do ktorých sa musí škola zapojiť.
Prvým je výkonnostný pilier, kde sa započítavajú body výlučne len z Majstrovstiev Slovenska, druhým je účastnícky pilier, ktorý pozostáva z percenta zapojenosti žiakov školy v športových súťažiach. Tretí zahŕňa výchovnú časť, ktorej náplňou je olympijská výchova. Účasť našich žiakov na šiestich MSR, na ktoré sa museli prebojovať víťazstvami na okresných aj krajských kolách , z toho dva tituly Majstrov Slovenska naznačovali, že by škola mohla byť úspešná aj v celkovom hodnotení.
Do súťaže sa zapojilo celkovo 173 ZŠ, ktoré majú viac ako 300 žiakov. Naša škola mala najlepšiu výkonnostnú časť zo všetkých zúčastnených škôl vo svojej kategórii a hoci v konečnom  súčte bodov obsadila 5. miesto, je toto umiestnenie veľkým úspechom. Súčasťou vyhodnotenia bolo aj vyhlásenie kategórie športovca roka, kde odborná porota zostavovala  poradie troch najúspešnejších športovcov ZŠ a SŠ.
Ocenenia odovzdávali predseda SAŠŠ Marián Majzlík a riaditeľ odboru školstva Ministerstva školstva , vedy, výskumu a športu SR Dušan Ťažký. Skutočnosť, že medzi ocenenými bola aj naša žiačka Viktória Dunajská,  je motiváciou do už odštartovaného nového ročníka.

Mgr. J. Chrenová, MY Horehronie, 14.11.2017
Žiaci ZŠ s MŠ Pionierska 2 a študentky SG ŽP Podbrezová Školskými majstrami Slovenska v cezpoľnom behu.

Prekrásne prostredie Červeného kláštora privítalo 25.októbra najlepších  školských cezpoľných bežcov  zo všetkých krajov Slovenska. Organizátori tentoraz pripravili za chladného jesenného počasia, veľmi náročnú trať, ktorá po dlhšej dobe do bodky spĺňala všetko , čo má cezpoľný beh zahŕňať. Ťažšie stúpanie preverilo nielen vytrvalostné, ale aj vôľové vlastnosti všetkých pretekárov. Po úspešnom krajskom kole v Žiari nad Hronom (žiaci ZŠ s MŠ Pionierska 2 a študentky SG ŽP Podbrezová - 1.miesto, žiačky ZŠ s MŠ Pionierska 2 – tretia miesto, študenti Gymnázia J.Chalupku Brezno – druhé miesto) sú víťazstvá  družstiev horehronskej výpravy na MSR obrovským, ale hlavne zaslúženým úspechom.
Umiestnenia jednotlivých pretekárov v družstvách :
ZŠ s MŠ Pionierska 2 : Zubák Adrián - 5. miesto, Daxner Frederik – 6. miesto, Turňa Oliver – 9. miesto
SG ŽP Podbrezová : Remeňová Mária – 1. miesto, Remeňová Zuzana – 2. miesto, Smarkoňová Anežka – 11. miesto

Mgr. Janka Chrenová, MY Horehronie, 7.11.2017
V októbri nezabudli na svojich starých rodičov

Naša babka a náš dedko, milí sú k nám nadovšetko. Keď k nám prídu na návšteva, veselo je u nás veru.
V októbri, kedy je mesiac plný farieb, ktoré mu dávajú listy stromov, kedy sa zbiera posledná úroda, využívajú sa posledné krásne slnečné dni na prechádzky, sme pri príležitosti Mesiaca úcty k starším ani my, žiaci 2. C triedy zo Základnej školy s materskou školou Pionierska 2 v Brezne, nezabudli na našich starých rodičov. Spríjemnili sme im spoločné chvíle pesničkami, básničkami, tancom a divadlom. Spolu sme si vyrobili darčeky, aby sme na tento pekný deň nezabudli.

Žiaci 2.C triedy, MY Horehronie, 7.11.2017