Napísali o nás - Základná škola s materskou školou Pionierska 2, Brezno

Prejsť na obsah

Napísali o nás

Napísali o nás
Predmet, s ktorým sa nestratíte - geografické aktivity

Dňa 21. júna sa žiaci 4. ročníka Základnej školy Pionierska 2 zúčastnili zaujímavého vyučovania pod názvom Predmet, s ktorým sa nestratíte - geografické aktivity. Pútavé a hlavne náučné aktivity si pre žiakov pripravili učitelky Jorčíková a Kubejová v spolupráci so žiakmi 9. A triedy. Štvrtáci si na pripravených aktivitách nielen upevnili vedomosti z vlastivedy, ale nadobudli aj nové.
Žiaci sa potrápili nad hádaním názvov slovenských hradov a zámkov. Pomocou predlohy vytvárali z Lega zástavy štátov, skladali puzzle geografické obrázky. Najviac ich zaujalo ukladanie modelov planét do správneho poradia či písanie názvov kontinentov na balónový glóbus, umiestňovanie zvierat na kontinent, kde žijú.
Milé kolegyne, v mene štvrtákov vám dakujeme za zaujímavé, hravé a pútavé učenie, vdaka ktorému budujete u žiakov kladný vzťah k učeniu. Zároveň vysoko oceňujeme  nielen  aktivity, ktoré ste pre štvrtákov pripravili, ale aj trpezlivý prístup k žiakom a pozitívnu atmosféru, ktorú ste počas tejto akcie vytvorili.

Učiteľky 4. A, B, C, D a ich žiaci ZŠ Pionierska 2, MY Horehronie, 3.7.2018

Kalokagatia 19-21.6.2018 Trnava - Olympiáda detí a mládeže.

Po náročnom prebojovaní sa na MS Slovenska -  Futbal Cup 2018, obsadili dievčatá krásne 4. miesto a zaradili sa medzi 4 najlepšie tímy na Slovensku. Užili si atmosféru olympiády a priniesli si množstvo zážitkov. Všetkým dievčatám, ktoré sa zaslúžili o toto víťazstvo patrí veľká vďaka :)

Zostrih nahrávky internetovej televízie Šport7


PaedDr. Martina Tóthová
Žiačky zo Základnej školy Pionierska 2 v Brezne za-znamenali obrovský úspech. V súboji o Školský pohár SFZ si z Popradu odniesli cenné prvé mies-to.
BREZNO.
V dňoch 5. - 6. júna sa na štadióne NTC v Poprade rozhodlo o víťazovi prestížneho 7. ročníka Školského pohára Slovenského futbalového zväzu. Do finálového turnaja dievčat postúpilo 8 tímov - víťazi krajských kôl. Družstvá boli rozdelené do 2 základných skupín po 4 tímy. Každý z účastníkov turnaja tak odohral v skupine 3 zápasy systémom každý s každým. Družstvá, ktoré skončili v skupine na 3. a 4. mieste, odohrali zápasy o 5. až 8. miesto. Prvé dva tímy v skupinách odohrali z-pasy o 1. až 4. miesto.
Všetky zápasy turnaja sa hrali podľa oficiálnych pravidiel futbalu upravených pre súťaž ŠP, súťažného poriadku a ostatných platných predpisov Slovenského futbalového zväzu.
Finalistkami majstrovstiev Slovenska súťaže Školský pohár SFZ 2017/2018 sa za Banskobystrický kraj stali žiačky zo ZŠ s MŠ Pionierska 2, Brezno.
Jednotlivé výsledky Brezna: 1. kolo: Vrbové - Brezno 0:9, 2. kolo: Brezno - Nové Zámky 7:1, 3. kolo: Dobšiná - Brezno 1:8, zápasy skupiny o 1. - 4. miesto: Brezno - Prešov 6:2, finále: Brezno - Martin 4:4, 3:1 p.k. V konečnom poradí sa tak ZŠ Pionierska 2 umiestnila na prvom mieste. Družstvá na prvých troch miestach získali pre svoju školu finančnú odmenu a poháre. Hlavnou výhrou pre víťazky je zahraničný zájazd na zápas slovenskej futbalovej reprezentácie - zápas Ligy národov Česká republika - Slovensko dňa 19. novembra v Prahe. Ceny si prevzali aj najlepšie jednotlivkyne turnaja, pričom spomedzi štyroch boli tri z Brezna:
Hráčka s najrýchlejšou strelou: Aneta Surová (Brezno)
Najlepšia brankárka: Viktória Králiková (Brezno)
Najlepšia hráčka: Vanesa Dunajská (Brezno).


Reportáž TV Mozebyt.sk - Celoštátne kolo v malom futbale mladších žiačok ZŠ - Školský pohár SFZ


ZŠ, MY Horehronie, 26.6.2018

Beáta Prečuchová: Moja funkcia je náročná, s ju ako poslanie, ktoré mi prináša aj veľa inšpirácie

V školstve pracuje 31 rokov. Ku kolegom a žiakom sa snaží správať korektne a ako sama tvrdí, ich spokojnosť je pre ňu potešením. Podľa jej slov, každý hovorí o postavení učiteľa, aké je to povolanie náročné, ale v spoločnosti sa úcta k nemu vytráca. Popri práci najradšej relaxuje pri vode, keď loví ryby. Beáta Prečuchová, riaditeľka Základnej školy s materskou školou Pionierska 2 v Brezne.

Od nového školského roka ste riaditeľkou Základnej školy na Pionierskej 2 v Brezne. Čo vás oslovilo k tomu, aby ste sa prihlásili do výberového konania na tento post?
- V našej škole som začínala ako učitelka II. stupňa, potom som pracovala ako zástupkyňa. Rokmi sa medzi nami vytvorilo pevné rodinné puto, ktoré som po odchode bývalého pána riaditeľa nechcela pretrhnúť. Uspieť vo výberovom konaní mi dalo priestor pre nové výzvy, ale aj naďalej pokračovať v úspechoch mojich predchodcov. S odstupom času konštatujem, že moja funkcia je náročná, zodpovedná, ale beriem ju ako poslanie, ktoré mi prináša aj veľa inšpiratívneho.

Koľko rokov pracujete v školstve?
- V školstve pracujem už 31 rokov a v Základnej škole s materskou školou Pionierska 2 v Brezne 29 rokov.

Mali ste v detstve učiteľský vzor, ktorý vás posunul k tomu, aby ste sa dali na dráhu vzdelávania detí?
- Vzor som nemala, ale možno ma týmto smerom naviedlo rozprávanie členov mojej rodiny zo strany otca, ktorí s láskou a úctou, zanietením hovorili o svojej učiteľskej práci (traja z nich boli učiteľmi).

Okrem vedenia školy trávite aj hodiny medzi žiakmi. Ktoré predmety učíte?
- Vyučujem ruský jazyk, výtvarnú výchovu a etickú výchovu.

Isto jedným z vašich cieľov je neustále napredovanie školy. Čo by ste chceli ešte vylepšiť?
- Nakoľko v škole máme triedy s rozšíreným vyučovaním športu, potrebujeme zintenzívniť a zefektívniť kooperáciu s trénermi. Chceme tiež zvýšiť aj oblasť čitateľskej gramotnosti, viac využívať informačno-komunikačné technológie vo vyučovacom procese a v oblasti cudzích jazykov sa zamerať na rozvoj komunikačnej činnosti.

Pociťujete rozdiel v správaní žiakov či učiteľov voči vám, ako ste sa stali ich riaditeľkou?
- Nie. Ku kolegom a žiakom sa snažím správať korektne.

Na čo môže byť vaša škola hrdá?
- Základná škola s materskou školou Pionierska 2 dosiahla v rôznych oblastiach, športových súťažiach a predmetových olympiádach veľa úspechov. Patríme medzi školy s najvyšším počtom žiakov v okrese, čo hovorí o jej mene. Hrdá som na úspešných bývalých žiakov, ale aj na pedagógov, ktorí našich žiakov vzdelávajú.

Podľa vášho názoru, čo by sa malo celkovo v školstve zmeniť?
- Problémov je veľmi veľa, mnohé zmeny sa šili horúcou ihlou, neboli dotiahnuté Každý hovorí o postavení učiteľa, aké je to povolanie náročné, ale v spoločnosti sa úcta k učiteľovi  vytráca.

Problémov je zrejme viac než dosť. Prejdime k pozitívnejším myšlienkam. Čo je pre vás najväčším potešením v pracovnom živote?
- Potešením je spokojnosť ako žiakov, tak aj všetkých zamestnancov školy. Všetci tvoríme jeden tím.

A čo v osobnom?
- Predovšetkým šťastie, úspech, radosť mojich dcér, ktoré žijú a pracujú v zahraničí.

Každý z nás potrebuje po práci aj vypnúť. Ktorá aktivita je pre vás relaxom?
- Vo voľnom čase rada čítam, venujem sa ručným prácam - pleteniu, háčkovaniu. Vzácne a veľmi radostné sú chvíle, ktoré trávim so svojím vnúčikom. No a najčastejšie relaxujem pri vode, keď lovím ryby.


Monika Dolňanová, MY Horehronie, 22.5.2018


Vďaka učeniu sa cudzích jazykov máme nových kamarátov z Ruska

Všetko to začalo v júli 2016 na seminári v Dráždánoch. Učiteľka nemčiny Erika Beľková sa mohla vďaka projektu Erasmus+ zúčastniť vzdelávacieho pobytu s názvom Jugendbe-gegnungen - Mládežnícke stretnutia. A práve tam spoznala učiteľku Natáliu Burceva z Ruska.

Celá naša trieda prejavila záujem spoznať nové deti z inej krajiny, a preto sme si s ruskými žiakmi začiatkom roka 2017 začali dopisovať, ale nie po rusky či anglicky, ale po nemecky.
Za krátky čas dostali naše tri učiteľky pozvanie do Ruska, do školy MID-Internat Junosť. Vymenili sme si zopár listov, pred Vianocami darčeky.
5. mája bol deň, kedy sme ich všetci s veľkým nadšením vítali pred našou školou. Deti bývali v našich rodinách, takže sme mali možnosť dobre sa spoznať. Jazyková bariéra sa úplne stratila, dorozumievali sme sa anglicko-nemecko-rusko-slovensky.

Za 5 dní, ktoré u nás ruskí žiaci spolu so svojimi učiteľkami strávili, sme navštívili mnoho   zaujímavých   miesta ukázali im naše krásne Horehronie - Lesnícky skanzen vo Vydrove, salaš v Zbojskej, Banskú Bystricu. Navštívili sme Mestskú knižnicu v Brezne, strávili sme spolu jeden deň v škole, spoločne sme pripravili kultúrno-športové popoludnie. Zažili sme spolu veľa nezabudnuteľných chvíľ. Za pár dní sa z nás stali priatelia. Spoločný týždeň sme zakončili rozlúčkovým večierkom, na ktorý sme pozvali aj svojich rodičov. Lúčenie v piatok ráno pred školou bolo pre nás všetkých veľmi ťažké, ale plné nádeje, že sa ešte niekedy stretneme.


Kolektív 8.A, ZŠ s MŠ Pionierska 2 Brezno, MY Horehronie, 22.5.2018

Žiačky ZŠsMŠ Pionierska 2  - účastníčky SVETOVÝCH  EDUKAČNÝCH HIER  - GRÉCKO - 18 – 24.4.2018
   Na základe výsledkov Školy roka, nominovala Slovenská asociácia športu na školách, s podporou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu naše žiačky Alicu Surovú a Viktóriu Dunajskú na Svetové edukačné hry, ktorých sa zúčastnila 10 členná výprava zo Slovenska.  Hoci tieto svetové hry organizovala svetová organizácia školského športu (ISF) už piaty krát, Slovensko vyslalo na toto podujatie svojich zástupcov v premiére. Zástupcovia Slovenska, Ruska, Bulharska, Talianska, Francúzka, Anglicka a Číny strávili spoločné dva nádherné dni v starovekej Olympii a tri dni v Aténach.

    Náš vzdelávací pobyt bol nesmierne časovo náročný. Začínal o 7.00 hod a niekedy končil neskorou večerou o 22,00 hod., prípadne  návratom na hotel (v lepšom prípade), okolo polnoci. Prvou skúškou bol pre nás už prílet do Atén a následný presun autobusom s francúzskou výpravou do Olympie, kde sme dorazili o druhej v noci. Hneď ráno nás čakali e presuny autobusom do Svetovej olympijskej akadémie, kde prebiehali prednášky na tému olympizmu a hlavne dobrovoľníctva. Po všetkých prednáškach (všetko v anglickom jazyku), pracovali deti v skupinkách (v každej iba jeden z každej krajiny), kde mali za úlohu rozprávať sa o danej téme, napísať o tom a aj následne odprezentovať. Tu sa preverili jazykové znalosti všetkých účastníkov. Priam zimomriavky nás zachvátili pri vstupe do archeologického múzea. Kto pozná históriu starovekých OH prežíval neopísateľné pocity, či už pri pohľade na pozostatky chrámov  alebo samotnú bežeckú dráhu. Tu sme mali možnosť prebehnúť sa po nej a bónusom bol ceremoniál, kde nám dávali na hlavy olivové vence.

   Neskôr sme absolvovali  turistiku k nádhernému vodopádu, kde sme zažili,, šialenú jazdu“ na korbe auta (jediná možnosť ako stihnúť otvárací cermoniál) a typický grécky tanec v miestnej krčme s domorodcami. To boli v skratke dva dni strávené v Olympii a na tretí deň sme sa presúvali z vnútrozemia do Atén. Na počudovanie máme aj jediné počas celého pobytu, dve hodiny voľna, ktoré okamžite využívame na kúpanie sa v mori, ktoré je ešte také studené, že sa zabávame radšej zahrabávaním  jedného z chlapcov do piesku. A čaká nás opäť ďalší otvárací ceremoniál, tentoraz v časti Atén ILianopolise,..súčasťou ceremoniálu bol aj náš pochod ulicou, kde sme niesli olivové konáriky a transparenty typu mier, priateľstvo, a pod.  Posledný deň bol veľmi náročný . Ráno sme navštívili športovú halu, potom sa presúvame na olympijský štadión – opäť známe pocity ako v Olympii. Za tým nás čakal Acropolis.  Po výstupe nahor sa nám naskytol úžasný pohľad nielen na chrámy, ale aj na Atény - nádherné historické mesto. Za obedom odchádzame späť  do Ilianopolisu, po ceste stihneme ešte digitálne múzeum. Po tomto sa premiestňujeme do haly  kde prebieha záverečný ceremoniál, ktorého súčasťou bola aj ďalšia prezentácia – tentoraz vlastnej krajiny. Najviac sme sa tešili na chvíľu, kedy sme si medzi sebou vymieňali  prezentačné predmety......z našich išli  ,,na dračku“ rapkáče......ich zvuk znel z hľadiska až do konca. Čo dodať v závere....určite som tu nespomenula všetky zážitky, bolo ich nesmierne veľa a ešte stále v nás rezonujú emócie.

  Podľa vyjadrenia dievčat, ktoré sa týchto hier zúčastnili, bol to pre nich náročný, no nezabudnuteľný zážitok a ďakujú ZŠ Pionierska 2, ktorá im vytvorila také podmienky pre vzdelávanie a zvyšovanie športovej výkonnosti, že sa dostali do výberu reprezentácie Slovenska.  No  poďakovanie patrí hlavne  SAŠŠ, ktorá je členom Medzinárodnej organizácie školského športu (ISF), ktorá nám tento pobyt umožnila.    Mgr. Janka Chrenová, MY Horehronie, 14.5.2018


Horehronské talenty – tentoraz v znamaní vytrvalosti

Druhé tohtoročné kolo Horehronských talentov (zo série súťaží Detskej atletiky), preverilo vytrvalosť a odvahu  všetkých súťažiacich.  Krásne jarné počasie rozjasnilo tváre detí aj rodičov, ktorí priviedli svoje ratolesti zmerať si sily v cezpoľnom behu. Po privítaní pani riaditeľkou Mgr. Beátou Prečuchovou nasledovalo spoločné rozcvičenie a obhliadka trate.  Všetci nemôžu zvíťaziť, ale tu bol víťazom každý, kto dobehol do cieľa. Atléti ZŠ s MŠ Pionierska 2 pripravili svojim možným nasledovníkom trať sťaženú prekážkami, ktorú súťažiaci prekonávali s veľkým odhodlaním,  aj keď niektorí siahli až na dno svojich psychických aj fyzických síl. Úsmev na tvári im vrátilo vyhodnotenie súťaže, kde si okrem medajlý  a diplomov odniesli aj sladké odmeny.

Víťazmi jednotlivých kategórií sa stali: Jakub Aneštík, Tamarka Rošková, Ivor Páleník, Claudia Schérerová, Marek Janoštiak, Alžbeta Cvachová,  BenjamínNovák a Lea Mišunová


Eva Šípošová, Breznianske ECHO, 10.5.2018


Pri príležitosti Dňa učiteľov ocenili aktívnych a tvorivých pedagógov

Presne 28. marca, v deň narodenia učiteľa národov Jana Amosa Komenského, sa v mestskom dome kultúry uskutočnilo podujatie, venované všetkým jeho pokračovateľom. Samospráva pre zamestnancov škôl a školských zariadení v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta pri príležitosti Dňa učiteľov pripravila slávnostný program spojený s oceňovaním pracovníkov školstva, ktorí sú neoddeliteľnou súčasťou výchovno-vzdelávacieho procesu.

„Som presvedčená, že pre všetkých učiteľov bez ohľadu na ich vek a roky strávené v školských kolektívoch existuje množstvo dôvodov, pre ktoré by sa svojho povolania nikdy nechceli vzdať. Tým najsilnejším je zrejme schopnosť tvarovať životné postoje a ciele budúcich generácií a pripravovať  tak  pre  naše mesto i celú spoločnosť lepšie pripravených a rozhľadenejších mladých ľudí. Ako prejav úcty a vďaky všetkým pedagógom v našom meste sme sa preto rozhodli založiť tradíciu Dňa breznianskych učiteľov," povedala vo svojom príhovore zástupkyňa primátora Petra Dzurmanová. Slávnostný večer otvoril umeleckým prednesom herec, scenárista, režisér a dlhoročný člen Slovenského národného divadla Juraj Sarvaš a výnimočnú atmosféru mu vdýchli aj hudobné a spevácke vystúpenia poslucháčov Akadémie umení v Banskej Bystrici.

Prijmite preto tento slávnostný večer ako prejav toho, že v meste Brezno na význam a prínos vašej profesie nezabúdame. Naopak, sme hrdí na to, že v našich školách pôsobí také veľké množstvo výnimočných a odhodlaných pedagógov," uviedla Dzurmanová.
Poďakovanie adresovala tiež riaditeľom breznianskych škôl, ktorí popri pedagogických schopnostiach musia často disponovať aj tými manažérskymi a ekonomickými. Práve oni boli tí, ktorí kandidátov na tohtoročné ocenenia navrhli.
Ceny za rok 2018 si odniesli  Henrieta Kuviková za mimoriadne kvalitnú pedagogickú činnosť a Jana Chrenová za aktívnu športovú a pedagogickú činnosť.

Eva Šípošová., MY Horehronie, 3.4.2018


Deň otvorených dverí v Základnej škole na Pionierskej 2 v Brezne

V utorok 6. marca sa v popoludňajších hodinách otvorili brány školy Pionierskej 2 budúcim prváčikom a ich rodičom.

Cieľom tohto Dňa otvorených dverí bolo ukázať priestory školy, jej vybavenie i smerovanie a zameranie. Pred hlavným vchodom rodičov i deti privítala p. riaditeľka Prečuchová a p. zástupkyňa Zákalická. Spoločne sa potom presunuli do budovy pre prvý stupeň, kde boh pre deti pripravené zaujímavé tvorivé dielne. Pani učiteľky ich zaujali hrou s legom, geometrickými tvarmi, deti tvorili, strihali, lepili i modelovali. Ukázali svoju šikovnosť pri viazaní šnúrok na topánočke, skúsili si aj jednoduché pokusy s vodou. Predviedli sa i pri písaní na tabuľu, ukázali akí sú šikovní pri poznávaní písmeniek a čísel. Deti si mohli sadnúť už za skutočné lavice, ktoré ich v septembri čakajú.

Za všetky aktivity dostávali pečiatky na kartičky, čo sa im nesmierne páčilo. Rodičia si medzitým vypočuli stratégiu školy, projekty na ktorých sa škola podieľa a mohli si prostredníctvom prezentácie pozrieť aj učebne, ktorými škola disponuje. Mohli si pozrieť výstavku učebníc, z ktorých sa budú ich deti učiť v prvom ročníku. Nakoniec sa deti na pamiatku podpísali do kroniky a na záver ich čakala aj sladká odmena. Rodičia boli informovaní, že zápis do p-vého ročníka sa v škole uskutoční 22. apríla o 14.00. Všetci sú srdečne pozvaní.

Kolektív pracovníkov ZŠ s MŠ Pionierska2, MY Horehronie, 27.3.2018


Mesto Brezno obnovilo priestory školy na Ulici Boženy Nemcovej

Materská škola na Ulici Boženy Nemcovej v Brezne sa dočkala renovácie a to bez dlhého obmedzenia jej chodu. Vedenie mesta učiteľkám a deťom odovzdalo priestory do opätovného užívania minulú stredu. Pozitívnou správou je, že rekonštrukcia čaká aj ďalšie tri ma-terské školy v Brezne.
Sľúbené sa stalo realitou a deti z MŠ B. Němcovej sa už hrajú vo vynovených priestoroch. Na realizáciu prvej etapy mesto využilo jarné prázdniny

S renováciou materskej školy  mesto začalo 15. februára,aAko informovala vedúca investičného odboru mestského úradu Zuzana Ďurišová, vďaka spolupráci učiteliek, ktoré promptne poodkladali učebné pomôcky a vypratali priestory stavebné práce sa rozbehli už hneď na druhý deň. „Termín bol dosť krízový (krátky), s tým mali problém aj stavebné firmy. No keďže sme chceli čo najmenej ovplyvniť chod MŠ, na zrealizovanie 1. etapy sme využili obdobie jarných prázdnin. Musím povedať, že realizačná firma ho dokázala dodržať k našej úplnej spokojnosti pričom aj kvalita prác a celkovo spolupráca bola výborná.

V MŠ vymenili zariaďovacie predmety a radiátory v hygienických priestoroch, ako aj rozvody zdravotechniky, obklady, podlahy v priestoroch prvého a druhého nadzemného  podlažia, dažďové žľaby, zvody, vyspravili stavebné otvory v stenách. Mesto tiež vynovilo priestory jednej triedy, a to nábytkom, šatníkovými skrinkami a kobercami.

Z dôvodu čiastočnej rekonštrukcie bola MŠ zatvorená od 19. do 27. februára, pričom rodičia mali možnosť dieťa umiestniť do MŠ na Hradbách. Do skrášlených priestorov sa škôlkari opätovne vrátili v stredu 28. februára, kedy medzi nich zavítal aj primátor Tomáš Ábel so svojou zástupkyňou Penou Dzurmanovou. S deťmi sa zahrali na stavbárov a tie sa im za to odmenili spevom a tancom. Ako povedal primátor Tomáš Ábel deti si raslúžia byť vpekných, bezpečných a zdravých priestoroch. Ďakujem všetkým pedagógom za pomoc a organizáciu pri realizácii prestavby, rodičom za ústretovosf a pochopenie a tiež stavebnej firme za promptnosť. "Verím, že vynovené prostredie bude slúžiť predovšetkým k radosti našich deti."

Renováciu prijala s nadšením aj riaditeľka Základnej školy Pionierska 2, pod ktorú materská škola patri, Beáta Prečuchová. Každý rok sme v Správe ovýchovno-vzdelávacei činnosti v časti údaje o priestorových
a materiálno-technických podmienkach školy uvádzali rôzne nevyhnutné opravy a výmeny, časť z našich požiadaviek je splnená a v MŠ to už vyzerá krásne. "Ďakujem vedeniu mesta za všetkých zamestnancov, detí navštevujúcich MŠ a ich rodičov za čiastočné zrekonštruovanie priestorov MŠ Boženy Nemcovej."

V druhej etape cez letné prázdniny mesto plánuje v MŠ obnoviť aj jedáleň, natrieť strešnú krytinu, opraviť fasádu, vysušiť suterénne murivo, naniesť nové omietky, zatepliť pôjdový priestor v úrovni podlahy.
Pozitívnou správou je, že rekonštrukcie sa dočkajú aj ďalšie materské školy v Brezne. Dve komplexné rekonštrukcie v MŠ Nálepkova a MŠ Dr. Clementisa, ktoré spadajú pod ZŠ Karola RapoŠa, sa budú realizovať tento rok po ukončení verejného obstarávania na zhotoviteľa prác. Taktiež, vo vlastnej réžii odboru investičného pripravujeme dokumentáciu obnovy MŠ Hradby, podobnú ako pri MŠ B. Němcovej," uzavrela Zuzana Ďurišová.


Monika Dolňanová., MY Horehronie, 6.3.2018
Breznianski hokejisti sa v reprezentácii nestratil

Hokejový klub Brezno trezlivo vychováva mladých ráčov, čo postupne prináša voje ovocie. Aj túto sezónu a totiž v dresoch reprezentáie v mládežníckych kategóiách objavilo viacero jeho dchovancov.

V Poprade, Dolnom Kubíne a Novom Meste nad Váhom sa uskutočnili regioinálne výbery hráčov do 15 okov. Zúčastnila sa na nich aj pätica Brezňanov. Do výberu v Dolnom Kubíne bolo nominované trio hráčov HK Brezno Šimon Šimko, Oliver Turňa a Hugo Lukačovič. Výber v Poprade absolvovali hráči Marcel Štefančík a Adrián Mešťan, ktorí sa momentálne vydali na skusy do Čiech, no vyrástli na breznianskom ľade. Chlapcom držíme palce v ľalšom napredovaní a bude-ne sa snažiť im na ceste za lokejovým snom pomáhať zo 'šetkých síl," povedal jeden . reprezentačných trénerov án Cpin.

Po návrate z repre kempu a traja aktuálne pôsobiaci hráči v HK Brezno podelili o svoje prvé skúsenosti s reprezentačným družstvom aj s nami. Slovami chvály nešetril brankár Šimon Šimko: „Prístup celého realizačného tímu ku hráčom bol veľmi dobrý. Všetci chalani sa snažili a ukázali, aké majú schopnosti, navzájom sme sa podporovali a motivovali do tvrdej práce.  Ako ďalej pokračoval, zo sústredenia si odnáša veľa pekných spomienok, nových skúseností a rovnako predsavzatie, že doma bude pracovať na svojej fyzickej kondícii.
Útočník Hugo Lukačovič hodnotí svoje pôsobenie v reprezentačnom výbere hráčov do 15 rokov takisto veľmi pozitívne. „Všetci sme makali naplno, či na ľade alebo na suchu, bolo to veľmi náročné, ale myslím si, že som to zvládol celkom dobre. Po ťažkých tréningoch prišli ešte ťažšie zápasy, v ktorých sa všetci snažili dostať zo seba maximum, uviedol mladý hráč Brezna, ktorému sa podarilo streliť gól a na jeden aj prihrať. Ako sám hovorí, z kempu si odniesol veľa cenných skúseností, pochvalu trénerov za prihrávky a techniku korčuľovania, ale aj chuť na sebe ďalej pracovať.
S podobnými pocitmi odchádzal z Dolného Kubína aj ďalší z trojice rytierov Oliver Turňa. Najnáročnejší bol podľa jeho slov úvodný deň kempu, ale vysoko hodnotí aj úroveň záverečného hokejového stretnutia. Zápas sa s ligou starších žiakov alebo kadetov nedal porovnať. Bol oveľa rýchlejší a íyzickejší, všetci sa snažili ukázať čo najviac, aby upútali pozornosť trénerov. Mňa pochválili za dobrú streľbu a prihrávky, vyjadril sa nádejný útočník. Veríme, že nielen o tejto trojici chlapcov, ktorí stále hája farby Brezna, budeme ešte počuť.

Eva Šípošová., MY Horehronie, 8.2.2018
Zostrih vyhlásenia výsledkov VEČER GRASSROOTS FUTBALU 2017

Vianočný jarmok v Základnej škole s materskou školou Pionierska 2 Brezno.

Už po tretíkrát sa v sobotu 9. decembra v Základnej škole s materskou školou Pionierska 2 uskutočnil detský Vianočný jarmok. Deti tu prezentovali svoju tvorivosť, um a šikovnosť.
Otvorenie Vianočného jarmoku sa ujala riaditeľka Beáta Prečuchová. Poďakovala všetkým deťom, rodičom i starým rodičom, že neváhali a prišli v sobotu na túto krásnu predvianočnú akciu. Na vyzdobených stoloch sa preze-tovali žiaci prvého aj druhého stupňa výrobkami z papiera, vosku, dreva, mohli ste tu nájsť rôzne vianočné ozdoby aj ozdôbky, vianočné gule aj venčeky. Všetko hýrilo farbami, rozmanitosťou aj vôňou, pretože ponúkali aj domáce koláčiky, medovníčky či cukrovú vatu. A samozrejme nesmel chýbať ani vianočný punč. Krásnu atmosféru dotvárali tradičné vianočné piesne a koledy. Bol to čas aj na blízke stretnutia rodičov a priateľov.
Získané peniažky sa škola rozhodla venovať Neformálnemu občianskemu združeniu onkologických pacientov Pomôžme pomáhať. Tento rok to bola suma 1005,27 €.  Všetkým  zúčastneným touto cestou veľmi pekne ďakujeme.     Už teraz sa tešíme na ďalší ročník a všetci ste srdečne pozvaní.


Mgr. Martina Mazúrová, MY Horehronie, 18.12.2017
ZŠ s MŠ Pionierska 2 Brezno  medzi najlepšími školami v celoštátnej súťaži športových aktivít ZŠ a SŠ v Slovenskej republike

Priestory bývalej historickej jazdiarne v Nových Zámkoch privítali 8. novembra účastníkov vyhodnotenia celoštátnej súťaže športových aktivít ZŠ a SŠ. Vyhlasovateľom je Slovenská asociácia športu na školách (SAŠŠ) s podporov Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR a Slovenského olympijského výboru.  Prebojovať sa medzi tých najlepších nie je vôbec jednoduché. Súťaž, v duchu kalokagatie, pozostáva z troch pilierov, do ktorých sa musí škola zapojiť.
Prvým je výkonnostný pilier, kde sa započítavajú body výlučne len z Majstrovstiev Slovenska, druhým je účastnícky pilier, ktorý pozostáva z percenta zapojenosti žiakov školy v športových súťažiach. Tretí zahŕňa výchovnú časť, ktorej náplňou je olympijská výchova. Účasť našich žiakov na šiestich MSR, na ktoré sa museli prebojovať víťazstvami na okresných aj krajských kolách , z toho dva tituly Majstrov Slovenska naznačovali, že by škola mohla byť úspešná aj v celkovom hodnotení.
Do súťaže sa zapojilo celkovo 173 ZŠ, ktoré majú viac ako 300 žiakov. Naša škola mala najlepšiu výkonnostnú časť zo všetkých zúčastnených škôl vo svojej kategórii a hoci v konečnom  súčte bodov obsadila 5. miesto, je toto umiestnenie veľkým úspechom. Súčasťou vyhodnotenia bolo aj vyhlásenie kategórie športovca roka, kde odborná porota zostavovala  poradie troch najúspešnejších športovcov ZŠ a SŠ.
Ocenenia odovzdávali predseda SAŠŠ Marián Majzlík a riaditeľ odboru školstva Ministerstva školstva , vedy, výskumu a športu SR Dušan Ťažký. Skutočnosť, že medzi ocenenými bola aj naša žiačka Viktória Dunajská,  je motiváciou do už odštartovaného nového ročníka.

Mgr. J. Chrenová, MY Horehronie, 14.11.2017
Žiaci ZŠ s MŠ Pionierska 2 a študentky SG ŽP Podbrezová Školskými majstrami Slovenska v cezpoľnom behu.

Prekrásne prostredie Červeného kláštora privítalo 25.októbra najlepších  školských cezpoľných bežcov  zo všetkých krajov Slovenska. Organizátori tentoraz pripravili za chladného jesenného počasia, veľmi náročnú trať, ktorá po dlhšej dobe do bodky spĺňala všetko , čo má cezpoľný beh zahŕňať. Ťažšie stúpanie preverilo nielen vytrvalostné, ale aj vôľové vlastnosti všetkých pretekárov. Po úspešnom krajskom kole v Žiari nad Hronom (žiaci ZŠ s MŠ Pionierska 2 a študentky SG ŽP Podbrezová - 1.miesto, žiačky ZŠ s MŠ Pionierska 2 – tretia miesto, študenti Gymnázia J.Chalupku Brezno – druhé miesto) sú víťazstvá  družstiev horehronskej výpravy na MSR obrovským, ale hlavne zaslúženým úspechom.
Umiestnenia jednotlivých pretekárov v družstvách :
ZŠ s MŠ Pionierska 2 : Zubák Adrián - 5. miesto, Daxner Frederik – 6. miesto, Turňa Oliver – 9. miesto
SG ŽP Podbrezová : Remeňová Mária – 1. miesto, Remeňová Zuzana – 2. miesto, Smarkoňová Anežka – 11. miesto

Mgr. Janka Chrenová, MY Horehronie, 7.11.2017
V októbri nezabudli na svojich starých rodičov

Naša babka a náš dedko, milí sú k nám nadovšetko. Keď k nám prídu na návšteva, veselo je u nás veru.
V októbri, kedy je mesiac plný farieb, ktoré mu dávajú listy stromov, kedy sa zbiera posledná úroda, využívajú sa posledné krásne slnečné dni na prechádzky, sme pri príležitosti Mesiaca úcty k starším ani my, žiaci 2. C triedy zo Základnej školy s materskou školou Pionierska 2 v Brezne, nezabudli na našich starých rodičov. Spríjemnili sme im spoločné chvíle pesničkami, básničkami, tancom a divadlom. Spolu sme si vyrobili darčeky, aby sme na tento pekný deň nezabudli.


Žiaci 2.C triedy, MY Horehronie, 7.11.2017

Aktualizované

Návrat na obsah